Get the exact fit for your vehicle
Year *
Roll over image to zoom in
SEALIGHT® Aether T15/921/912/W16W LED Backup Reverse Light Dome/Map/Trunk Light Bulbs 8W 2000LM 6000K White 2PCS
SKU: 4564LTL15XMCA
Write A Review
Secure Checkout. Industry-Standard Encryption
Product Specifications
| Brand | Sealight |
|---|---|
| Light Source Type | LED |
| Voltage | 12V |
| Color Temperature | 6000K |
| Application | Backup Reverse Light/Dome Light/Map Light/Trunk Light/Door Courtesy Light/DRL |
| Item model number | T15/921/912/W16W |
| Chips Quantity/Bulb | 15PCS 3030 SMD Chips |
| Color | White |
| Lifespan | Over 50,000 hours |
| Lumens | 2000LM |
| Waterproof Grade | IP68 Water and Dust Proof |
| Wattage | 8W/Pair |
-
Free Shipping from Canada
-
No Duties, No extra Fees
-
Delivered in 2-5 Business Days
-
90-Day Easy & Hassle Free Returns
This Part Fits These Vehicles
Product Description
Reviews
SEALIGHT® Aether T15/921/912/W16W LED Backup Reverse Light Dome/Map/Trunk Light Bulbs 8W 2000LM 6000K White 2PCS
Below are the real customer reviews from all online marketplaces. Only authorized customers can leave a review on our website. We would love to know what you like or dislike about the product. Share your opinion on product quality, appearance, installation, and other characteristic.
YOU MIGHT ALSO NEED
SEALIGHT® Aether T15/921/912/W16W LED Backup Reverse Light Dome/Map/Trunk Light Bulbs 8W 2000LM 6000K White 2PCS
Image 1 of
Enter your email address below to be notified when items are back in stock.