Get the exact fit for your vehicle
Year *
Roll over image to zoom in
SEALIGHT® Aurora T10/194/168/W5W LED License Plate Light Dome/Map/Trunk Light Bulbs 2400LM 6500K White 10PCS
SKU: 4164LTL16A3CA
Write A Review
Secure Checkout. Industry-Standard Encryption
Product Specifications
| Brand | Sealight |
|---|---|
| Voltage | 12V |
| Light Source Type | LED |
| Color Temperature | 6500K |
| Application | License Plate Light/ Dome Light/ Map Light/ Trunk Light/ Door Courtesy Light |
| Item model number | 194/168/T10 |
| Chips Quantity/Bulb | 18pcs 4014 + 6pc 3014 |
| Color | White |
| Lifespan | 60000+Hours |
| Lumens | 2400LM |
| Waterproof Grade | IP67 |
| Wattage | 2.5W/Bulb |
-
Free Shipping from Canada
-
No Duties, No extra Fees
-
Delivered in 2-5 Business Days
-
90-Day Easy & Hassle Free Returns
This Part Fits These Vehicles
Product Description
Reviews
SEALIGHT® Aurora T10/194/168/W5W LED License Plate Light Dome/Map/Trunk Light Bulbs 2400LM 6500K White 10PCS
Below are the real customer reviews from all online marketplaces. Only authorized customers can leave a review on our website. We would love to know what you like or dislike about the product. Share your opinion on product quality, appearance, installation, and other characteristic.
YOU MIGHT ALSO NEED
SEALIGHT® Aurora T10/194/168/W5W LED License Plate Light Dome/Map/Trunk Light Bulbs 2400LM 6500K White 10PCS
Image 1 of
Enter your email address below to be notified when items are back in stock.