Get the exact fit for your vehicle
Year *
Roll over image to zoom in
SEALIGHT® Nexus 3157/3156/3057 LED Turn Signal Lights Bulbs and DRL Bulbs 20W 2600LM Amber/White Switchback 2PCS
SKU: 7695LTL16E1CA
Write A Review
Secure Checkout. Industry-Standard Encryption
Product Specifications
| Brand | Sealight |
|---|---|
| Light Source Type | LED |
| Voltage | 12V |
| Color Temperature | 2000K/6000K |
| Application | Turn Signal Lights and DRL |
| Item model number | 3157/3156/3057 |
| Chips Quantity/Bulb | 34PCS 3030 SMD Chips |
| Color | Amber/White |
| Lifespan | 50000 Hours |
| Lumens | 2600LM |
| Waterproof Grade | IP68 Water and Dust Proof |
| Wattage | 20W/Pair |
-
Free Shipping from Canada
-
No Duties, No extra Fees
-
Delivered in 2-5 Business Days
-
90-Day Easy & Hassle Free Returns
This Part Fits These Vehicles
Product Description
Reviews
SEALIGHT® Nexus 3157/3156/3057 LED Turn Signal Lights Bulbs and DRL Bulbs 20W 2600LM Amber/White Switchback 2PCS
Below are the real customer reviews from all online marketplaces. Only authorized customers can leave a review on our website. We would love to know what you like or dislike about the product. Share your opinion on product quality, appearance, installation, and other characteristic.
YOU MIGHT ALSO NEED
RECENTLY VIEWED
SEALIGHT® Nexus 3157/3156/3057 LED Turn Signal Lights Bulbs and DRL Bulbs 20W 2600LM Amber/White Switchback 2PCS
Image 1 of
Enter your email address below to be notified when items are back in stock.