Get the exact fit for your vehicle
Year *
Roll over image to zoom in
SEALIGHT® Photon 3157/3156/3057/T25 LED Brake Tail Light Turn Signal Light Bulbs 13.2W 1425LM 2000K Amber Yellow 2PCS
SKU: 2913LTL15MXCA
Write A Review
Secure Checkout. Industry-Standard Encryption
Product Specifications
| Brand | Sealight |
|---|---|
| Light Source Type | LED |
| Voltage | 12V |
| Color Temperature | 2000K |
| Application | Front/Rear Turn Signal |
| Item model number | 3157 LED Bulbs |
| Chips Quantity/Bulb | 56PCS 4014 LED + 1PC 2825 LED High Brightness Chips |
| Color | Amber Yellow |
| Lifespan | 60000+Hours |
| Lumens | 1425LM |
| Waterproof Grade | IP68 Water and Dust Proof |
| Wattage | 6.6W/Bulb |
-
Free Shipping from Canada
-
No Duties, No extra Fees
-
Delivered in 2-5 Business Days
-
90-Day Easy & Hassle Free Returns
This Part Fits These Vehicles
Product Description
Reviews
SEALIGHT® Photon 3157/3156/3057/T25 LED Brake Tail Light Turn Signal Light Bulbs 13.2W 1425LM 2000K Amber Yellow 2PCS
Below are the real customer reviews from all online marketplaces. Only authorized customers can leave a review on our website. We would love to know what you like or dislike about the product. Share your opinion on product quality, appearance, installation, and other characteristic.
YOU MIGHT ALSO NEED
SEALIGHT® Photon 3157/3156/3057/T25 LED Brake Tail Light Turn Signal Light Bulbs 13.2W 1425LM 2000K Amber Yellow 2PCS
Image 1 of
Enter your email address below to be notified when items are back in stock.