Get the exact fit for your vehicle
Year *
Roll over image to zoom in
SEALIGHT® Photon 7443/7440/T20/W21W LED Brake Tail Light Turn Signal Light Bulbs 13.2W 1425LM Amber Yellow 2PCS
SKU: 3094LTL15RKCA
Write A Review
Secure Checkout. Industry-Standard Encryption
Product Specifications
| Brand | Sealight |
|---|---|
| Light Source Type | LED |
| Voltage | 5V |
| Color Temperature | 2000K |
| Application | Front/Rear Turn Signal |
| Item model number | 7443 LED Bulb |
| Chips Quantity/Bulb | 56pcs 4014-SMD and 1pc 2835-SMD LED chips |
| Color | Yellow |
| Lifespan | 60000+Hours |
| Lumens | 1425LM |
| Waterproof Grade | IP68 Water and Dust Proof |
| Wattage | 6.6W/Bulb |
-
Free Shipping from Canada
-
No Duties, No extra Fees
-
Delivered in 2-5 Business Days
-
90-Day Easy & Hassle Free Returns
This Part Fits These Vehicles
Product Description
Reviews
SEALIGHT® Photon 7443/7440/T20/W21W LED Brake Tail Light Turn Signal Light Bulbs 13.2W 1425LM Amber Yellow 2PCS
Below are the real customer reviews from all online marketplaces. Only authorized customers can leave a review on our website. We would love to know what you like or dislike about the product. Share your opinion on product quality, appearance, installation, and other characteristic.
YOU MIGHT ALSO NEED
RECENTLY VIEWED
SEALIGHT® Photon 7443/7440/T20/W21W LED Brake Tail Light Turn Signal Light Bulbs 13.2W 1425LM Amber Yellow 2PCS
Image 1 of
Enter your email address below to be notified when items are back in stock.